воскресенье, 22 января 2012 г.

Украина впервые отмечает День Соборности и Свободы

    Сьогодні Україна вперше відзначає День Соборності та Свободи. Нове свято своїм указом затвердив Президент України Віктор Янукович 30 грудня 2011 раніше 22 січня українці відзначали День Соборності на честь проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. День Свободи відзначали 22 листопада, в день початку Помаранчевої революції 2004 р.

Українців зі святом вже привітав Президент України. У зверненні Віктора Януковича йдеться: "Сьогодні, в День Соборності і Свободи України, я звертаюся до вас з почуттям великої віри в те, що ми разом - влада і суспільство - зможемо зміцнити єдність нашого народу. Тільки наші спільні зусилля, наша відданість великій меті - побудови сильної України, є гарантією того, що соборна незалежна Україна завжди буде належати до кола розвинених, перспективних і впливових держав світу. Таких держав, в яких громадяни є господарями своєї землі, в яких забезпечені права і свободи людини.

Я переконаний: віру в ці цінності сповідує більшість суспільства. Ми твердо і послідовно будемо йти цим шляхом. Я впевнений в мудрості нашого народу. Я знаю - наші зусилля увінчаються успіхом.

Бажаю всім миру, злагоди, єдності.

З Днем Соборності і Свободи, дорогі співвітчизники! ".

 Шановні новодністровці та гості міста!

Щиро запрощуємо вас на урочистий вечір та концерт

"Велична і соборна моя Україна",

що відбудеться 22 січня у БНТД "Молодіжний" о 15.00!

Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.

Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австоро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Акт возз’єднання, злуки двох Україн був, швидше, символічним знаком прагнення єдності, бо у керівництві країни спільності тоді не було. «Безпорадність проводу впливала на загальний настрій, — писала сучасниця тих подій, історик Наталя Полонська-Василенко. — Україна, затиснута між двома потужними силами — Антантою з півдня і большевизмом з півночі, — не мала сил для боротьби. Військо розбігалося, ширилося безладдя. У таких умовах пройшла майже непоміченою подія, яка мала велике ідейне значення: свято Соборності України. 22 січня 1919 року на Софійській площі проголошено злуку УНР і ЗУНР... Але під тиском невідрадних подій свято пройшло сухо, тихо».

«Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу», — пролунало 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

УНР як незалежна держава постала рівно за рік перед цим. ЗУНР (Західно-Українська Народна Республіка) постала в листопаді 1918 року, і відразу ж розпочався процес об'єднання: зазбручанська Українська національна рада надіслала до Києва свою делегацію для переговорів із гетьманом Павлом Скоропадським. Після зміни влади переговори велися з Директорією. 1 грудня 1918 року у Фастові був укладений «передвступний договір» про «злуку обох українських держав в одну державну одиницю». 21 січня 1919 р. в Хусті Всенародні збори ухвалили приєднати до Української Народної Республіки Закарпаття. Наступного дня у Києві в урочистостях з нагоди свята Злуки брала участь делегація — тридцять шість чоловік — Західної області УНР.

22 січня 1973 року в Чорткові на Тернопіллі гурт молоді під орудою Володимира Мармуса вивісив жовто-блакитні прапори (за що хлопців ув'язнили в радянському концтаборі).

22 січня 1978 р. на знак протесту проти російської окупації біля могили Тараса Шевченка в Каневі спалив себе Олекса Гірник із Калуша.

22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши “живий ланцюг” від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності.

А також з  нагоди Дня Соборності та Свободи сьогодні в Києві відбудеться ряд урочистих заходів. Згідно з планом святкування, представники керівництва столиці і держави покладуть квіти до пам'ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському, а ввечері на Майдані Незалежності відбудеться концерт. Кияни та гості столиці побачать виступи гуртів «Мандри», «Скай», «ТІК», «Друга Ріка» та співачок Джамали та Олени Вінницької. Концерт розпочнеться о 17.00.

Урочистості на честь свята відбудуться в Національному палаці мистецтв «Україна» за участю представників виконавчої влади всіх рівнів, депутатів, дипломатичного корпусу, громадськості.

Також заявки на проведення заходів присвячених Дню Соборності та Свободи в КМДА подали шість політичних партій та громадських організацій: партії "Фронт змін", "Наша Україна", ВО "Батьківщина", ГО "Християнська Україна", "Молоді регіони" та ГО "Братство козацького бойового звичаю "Спас".

Відзначимо також, що сьогодні в рамках мітингу опозиційних сил має бути оголошено Угода про спільні дії Об'єднаної опозиції Україні. Мітинг відбудеться на Софійській площі.

У зв'язку зі святкуванням Дня Соборності та Свободи Україна, сьогодні ДАІ м. Києва тимчасово обмежить рух автотранспорту практично на всіх вулицях у центрі столиці. До 22:00 заборонено паркування транспорту: по вул. Володимирській (від вул. Льва Толстого до вул. Тараса Шевченка, від бул. Тараса Шевченка до вул. Богдана Хмельницького); по бул. Тараса Шевченка до вул. Терещенківській; по вул. Великій Васильківській (від вул. Тельмана до вул. Щорса); по вул. Тельмана (від вул. Велика Васильківська до вул. Предславенськая) по вул. В. Васильківській, 103 (стоянка біля Палацу "України"); на заїзді на пл. Софіївську з пров. Рильського; по вул. Володимирської до пл. Софіївській; по пл. Михайлівській до вул. Трьохсвятительській; на пл. Бессарабської, Майдані Незалежності, пл. Європейської, а також від вул. Інститутської до вул. Ольгинська та від вул. Хрещатик до вул. Інститутській.

Комментариев нет:

Просматривая рекламу вы не только поддержите сайт, а и узнаете что - нибудь интересное.