воскресенье, 11 декабря 2011 г.

Десятка найзабрудненіших міст світу

10. Кабве (Замбія)
Причини: Розробка і виплавка цинку і свинцю (1902-1994 рр.).
Результат: Забруднення важкими металами поверхневих і підземних вод, які живлять місто.

Кількість потенційно заражених людей: 250 000 чоловік. Тип забруднюючої речовини: свинець, кадмій. Кабве, другий за величиною місто в Замбії, знаходиться в 150 кілометрах на північ від столиці країни, Лусака. У 1902 році тут були виявлені багаті родовища свинцю. Рівень забруднення важкими металами перевищує гранично допустиму норму в 4 рази. Для мешканців міста характерні симптоми гострого отруєння крові.
В даний час ведеться - просвітницька робота серед населення. Світовий банк схвалив надання 20 мільйонів доларів США для робіт по очищенню міста. Роботи розпочнуться з липня 2007 року.



9. Чорнобиль (Україна)
Причини: Аварія на АЕС.
Результат: 5 мільйонів жителів, що проживають навколо Чорнобиля, виявилися в зоні впливу  цієї техногенної аварії.
Тип забруднюючої речовини: уран, плутоній, стронцій, важкі метали, радіоактивний йод. Найстрашніша в історії планети ядерна катастрофа сталася 26 квітня 1986 року, коли при випробуваннях на Чорнобильській АЕС з-за вибуху расплавілось ядро реактора. Тридцять чоловік загинули на місці, більше 135 000 були евакуйовані. Вибух приніс у сто разів більше радіації, ніж атомні бомби, сброшенние на Хіросіму і Нагасакі.
Планується завершення науково-екологічної експертизи для визнання зони відчуження районом, придатним для промислового використання.


8. Норильськ (Росія)
Причини: Викиди Норильського металургійного комбінату. Комбінат щорічно викидає в повітряне середовище близько 2-ох мільйонів тонн двоокису сірки.
Результат: Середня тривалість життя робітників заводу на 10 років менше, ніж у середньому по Росії. 15,8% випадків загибелі дітей у місті викликано респіраторними ускладненнями.






7. Дзержинськ (Росія)
Причини: Хімічна промисловість.
Результат: У деяких частинах міста зміст діоксинів у воді в 17 млн разів перевищує допустимі значення. У 2003 році рівень дитячої смертності склав 260 %.
Тип забруднюючої речовини: зарін, льюісіт, іпріт, сінільная кислота, фосген, свинець, органічні хімікати.
Середня тривалість життя в Дзержинську - центрі російського хімічного виробництва - складає 42 роки для чоловіків і 47 років для жінок. До закінчення холодної війни місто було основним центром виробництва хімічної зброї. За даними агентства з охорони навколишнього середовища в Дзержинську в період з 1930 по 1998 років були неправомірно списані майже 300000 тонн хімічних відходів. Близько 190 тонн цих речовин були незаконно встановлена в грунтові води.
Планується установка очисного фільтра для підземних вод з високим вмістом забруднюючих речовин. У співпраці з ніжегородской адміністрацією планується приступити до розробки великомасштабних відновлювальних робіт та боротьби із забрудненням для всього постраждалого району


6. Ла Ороя (Перу)
Причини: Видобуток і виплавка металів.
Результат: У 99% жителів міста зафіксовано підвищений рівень вмісту в крові свинцю. Спостерігається високий рівень передчасної смертності.
Тип забруднюючої речовини: свинець, цинк, мідь. Починаючи з 1922 року мешканці шахтарського міста в перуанскіх Андах були схильні до токсичними викидами з місцевого заводу. Дев'яносто дев'ять відсотків дітей, що живуть в районі Ла-Оройа, схильні до важких захворювань з-за високого вмісту свинцю в крові. Рослинність в околицях міста давно знищена від кислотних дощами внаслідок високого викиду двоокису сірки.


5. Вапі (Індія)
Причини: Заводи, що простягнулися на 40 км поблизу міста, є джерелом надходження в навколишнє середовище великої кількості важких металів, ціанідів, пестицидів та інших токсикантів.
Результат: Вміст ртуті в підземних водах в 96 разів вище стандартів Всесвітньої Організації Охорони здоров'я. Серед населення відзначається дуже велика кількість випадків виникнення респіраторних і онкологічних захворювань.



4. Сукінда (Індія)
Причини: Видобуток хромової руди (97% запасів хромової руди Індії перебуває на околицях цього міста).
Результат: 30 млн тонн відпрацьованої породи опинилося на поверхні. У 60% проб питної води міста відзначається дворазове перевищення національного стандарту з утримання шестивалентного хрому. Близько 2,6 млн осіб постраждало в результаті роботи промисловості цього міста.




 

3. Тянжинь (Китай)
Причини: Виплавка свинцю (найбільше виробництво в Китаї).
Результат: Вміст свинцю в повітрі в 10 разів перевершує національні стандарти. 140 000 осіб постійно піддається впливу високого вмісту в навколишньому середовищі свинцю.





 





2. Ліньфень (Китай)
Причини: Найбільші електростанції, що працюють на вугіллі (близько 2 / 3 "вугільної електроенергії" виробляється електростанціями цього міста).
Результат: Найсильніше забруднення повітряного середовища в Китаї. Повітря містить високі концентрації миш'яку і діоксиду сірки. Спостерігається високий рівень отруєння свинцем серед дітей. У цілому близько 3 млн людей є постійними жертвами цього масштабного виробництва електроенергії.



1. Сумгаїт (Азербайджан)
Причини: Нафтопереробна промисловість (близько 40 працюючих фабрик).
Результат: 120 000 тон небезпечних викидів щорічно викидається в навколишнє середовище. Рівень захворюваність на рак на 51% вище, ніж у середньому по СНД. 250 000 осіб постійно зазнає негативний вплив промислового виробництва Сумгаїта.

 
Джерело

Комментариев нет:

Просматривая рекламу вы не только поддержите сайт, а и узнаете что - нибудь интересное.